Wrzesień 2024

,,Opatrunek Na ratunek”

Ruszyła kolejna edycja Akcji ,,Opatrunek Na ratunek”. W Fundacji pomocy Humanitarnej ,,Redemptoris Missio” są zbierane środki opatrunkowe dla misyjnych szpitali i przychodni.

Na misjach wszyscy okoliczni mieszkańcy wiedzą, że tam nikt nie odmówi im pomocy. W misyjnych placówkach medycznych każdy bandaż czy plaster jest na wagę złota. Tam przydaje się dosłownie wszystko. Bywa że nawet płótno, którym w Polsce wolontariusze obszywają paczki, na miejscu jest darte na bandaże. W tropikalnym klimacie rany gorzej się goją, a życie codzienne obfituje w wypadki(poparzenia dzieci od paleniska, zranienia, ukąszenia dzikich zwierząt, ropnie będące wynikiem działalności czarowników, wreszcie zapomniany już przez Europę trąd). Zwracam się ponownie z ogromną prośbą, abyśmy włączyli naszych uczniów w tą akcję. Będę zbierała każdy bandaż , gazę , kompres, plastry, gdyż tam może przydać się wszystko. Środki opatrunkowe zbieram do 6 kwietnia 2018r. w sali nr 9. W ubiegłym roku udało się nam wysłać, aż 9 kilogramów środków opatrunkowych! Swoim zaangażowaniem w zbiórkę materiałów opatrunkowych pomogliśmy wielu dzieciom w Afryce, które są w trudnej sytuacji życiowej.

Renata Stankiewicz