Lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

bip logo pomn1 grad

Bookcrossing

Caly Wroclaw Czyta FB

Plakat I7

Światowy Dzień Owoców i Warzyw

Nie każdy wie, że 18 października owoce i warzywa mają swoje święto. Każdego dni powinniśmy zjadać 5 porcji tych zdrowych i niezastąpionych produktów. Owoce i warzywa wzmacniają naszą odporność, co jest niezmiernie ważne w sezonie jesienno-zimowym. Z okazji Dnia Owoców i Warzyw dzieci ze świetlicy urządziły "Jesienną ucztę". Kosztowaliśmy różnorodnych przetworów przygotowanych z myślą o nadchodzącej zimie. Były kompoty, konfitury, soki, dżemy, galaretki, marynaty i susze. Wiemy, że z owoców i warzyw można zrobić jeszcze mrożonki, przeciery, powidła. To byłą bardzo smaczna lekcja o zdrowym odżywianiu.
 

 

Robimy zapasy na zimę

Dzieci ze świetlicy postanowiły zrobić kiszoną kapustę w słoikach. Na zajęciach rozmawialiśmy o gatunkach kapusty, jej właściwościach odżywczych i niezliczonej ilości dań, które można przygotować z udziałem tego popularnego warzywa. Wszyscy z wielkim zapałem przystąpili do pracy. Okazało się, że to takie proste zadanie. Była i nauka, i zabawa. Teraz czekamy, aż nasze kiszonki będą gotowe do zjedzenia. Ciekawe, jakie danie wyczarujemy w kuchni?

 

 

 

Idzie jesień

Jesień idzie, to czas spadających liści i kasztanów. Dziewczęta ze świetlicy uznały, że to świetna okazja, żeby zrobić dla siebie niesamowite korony z liści. Nie zapomniały też o innych. Najbliżsi dostali najpiękniejsze.

 

7 grupa programuje

Dzieci z 7 grupy świetlicowej podjęły wyzwanie programistyczne i w ramach Code Week bawiły się w kodowanie. Uczniowie tworzyli trasy Ozobotów w mieście. Czas mijał szybko i twórczo.

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych
W grupie 3 świetlicy odbyły się zajęcia z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Obcych. Przeglądaliśmy książki, wydruki i czasopisma zapisane w różnych językach, np. litewskim, szwedzkim, staro-cerkiewno-słowiańskim. Obejrzeliśmy pocztówki i pamiątki z Czech, pracowaliśmy z mapą, słuchaliśmy utworów w języku czeskim. Nauczyliśmy się kilku grzecznościowych zwrotów i wesołej piosenki gimnastycznej "Hlava, ramena, kolena, palce..". Poznaliśmy filmowych bohaterów - Krecika, Sąsiadów, Rumcajsa oraz Szczudlika i Bagietkę z filmu "Psi żywot". Kolorowaliśmy obrazki z wybranymi postaciami. Dzięki tym zajęciom mogliśmy lepiej poznać naszych najbliższych sąsiadów.
 

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logo  logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia