Lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

bip logo pomn1 grad

Bookcrossing

Caly Wroclaw Czyta FB

Plakat I7

Godziny pracy biblioteki w roku szkolnym 2018/2019

   Dzień tygodnia

 Biblioteka jest czynna w   godzinach

  Poniedziałek

   8.45- 15.00

  Wtorek

   8.45- 13.00

   Środa

   8.45- 15.00

  Czwartek

   8.45- 14.00

  Piątek

   8.45- 14.00


  Z czytelni można korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biblioteki. Biblioteka to taki najmniejszy punkt dowodzenia światem. I tym realnym i tym zaklętym w książkach i łączach internetowych. Biblioteka i czytelnia to niewielkie pomieszczenia w naszej szkole, ale za to z wielkim rozmachem planujące i organizujące życie szkolne. Zbiory biblioteki to ponad 8000 woluminów. Wiele nowych pozycji do biblioteki kupowanych jest z funduszy uzyskanych ze zbiórek makulatury. Ponieważ zbieramy makulaturę od 10 lat, zebrało się jej już kilkadziesiąt ton. Organizujemy przynajmniej dwie zbiórki w roku- jesienną i wiosenną. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży makulatury są przeznaczane na zakup nowości książkowych. Uczniowie sami proponują tytuły książek, które chcieliby kupić i właśnie one najczęściej są wypożyczane. Od wielu lat zbieramy plastikowe nakrętki. Od roku szkolnego 2013/2014 uczestniczymy w akcji „Nakrętki dla Hospicjum". W odwożenie nakrętek do punktu odbioru zaangażowani są również rodzice uczniów.

Biblioteka jest współorganizatorem wielu konkursów szkolnych i międzyszkolnych

Najpopularniejsze konkursy:

  • „Zakładka ekologiczna"
  • „Pożeracze książek"-  pod honorowym patronatem  Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu
  • „Konkurs czytelniczy dla uczniów klas młodszych"
  • „Moja wymarzona biblioteka" .
  • „Świat bajek Jana Brzechwy"

Od 2002 roku nieprzerwanie bierzemy udział w akcji „Cały Wrocław czyta". W 2008 roku organizatorzy postanowili uhonorować placówki szczególnie wyróżniające się w akcji przez ostatnie kilka lat (przypomnijmy, że dotychczas trzykrotnie zdobywaliśmy 1 miejsce wśród szkół podstawowych Wrocławia) i szkole przyznano dodatkowo tytuł PROFESORA CZYTANIA. W roku 2015 bierzemy udział we wrocławskim  projekcie CZYTAJMY RAZEM. Spotykamy się z autorami piszącymi dla dzieci. Czytali dla nas: Kazimierz Szymeczko, Joanna Papuzińska i Wanda Chotomska, Paweł Beręsewicz i Joanna Olech , Mariusz Urbanek ,Andrzej Maleszka i Dorota Combrzyńska-Nogala. Swoją obecnością na terenie szkoły zaszczyciły nas również pani Anna Paszkiewicz , Joanna Zagner- Kołat, Mariola Jarocka i Magdalena Zarębska.Do czytania zapraszamy wrocławian. W ramach akcji „Czytasz? Czytam!" gościmy ludzi wykonujących ciekawą pracę lub mających szczególne pasje, którzy prezentują uczniom swoje ulubione książki z dzieciństwa oraz odpowiadają na liczne pytania dotyczące ich pracy i zainteresowań. Warto wspomnieć, że dotychczas w szkole gościli m.in. sportowiec i polityk Rafał Kubacki, dziennikarze: Beata Maciejewska i Arkadiusz Dziubek, rzeźbiarz Tomasz Moczek , Jerzy Skoczylas- współzałożyciel kabaretu ELITA, strażnicy miejscy, górnik, strażacy, rzecznik prasowy dolnośląskiej policji Artur Falkiewicz, Renata Mauer- Różańska, Bogdan Aniszczyk, historyk sztuki dr Piotr Oszczanowski, ks. Jerzy Rasiak , sportowcy- żołnierze: Damian Janikowski– zdobywca brązowego medalu w zapasach na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, Łukasz Banak – również zapaśnik i uczestnik turnieju olimpijskiego, Weronika Wedler – medalistka mistrzostw Europy w sztafecie 4x100 metrów oraz Arkadiusz Gardzielewski – aktualny mistrz Polski z 2013 roku w maratonie, Wojciech Dwojaki i Wojciech Kowalski- uprawiający bieg na orientację, piłkarze Śląska Wrocław, uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących we Wrocławiu wraz z opiekunami, dr Zbigniew Najsarek - organizator wypoczynku aktywnego dla dzieci i młodzieży oraz wielu rodziców i dziadków naszych uczniów. Lubiana i popularna aktorka pani Magdalena Kumorek w 2014 roku na jesieni czytała uczniom „Koszmarnego Karolka” Od wielu lat współpracujemy z Miejską oraz Dolnośląską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu. Chodzimy na lekcje biblioteczne organizowane dla uczniów klas młodszych i starszych, bierzemy udział w konkursach plastyczno- czytelniczych, uczestniczymy w imprezach i akcjach oraz spotkaniach z autorami. W bibliotece działa Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logo  logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia