Lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

bip logo pomn1 grad

Bookcrossing

Caly Wroclaw Czyta FB

Plakat I7

Wycieczka do Dzielnicy Czterech Wyznań

Klasa 5c wybrała się na wycieczkę do Dzielnicy Czterech Wyznań, którą tworzy obszar ograniczony ulicami Kazimierza Wielkiego, Świętego Mikołaja, Pawła Włodkowica i Świętego Antoniego. W odległości kilkuset metrów od siebie znajdują się: prawosławny sobór Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy, kościół św. Antoniego z Padwy - świątynia rzymskokatolicka, synagoga Pod Białym Bocianem oraz kościół ewangelicko-augsburski Opatrzności Bożej. Uczniowie dowiedzieli się, że w 2005 roku świątynie zostały połączone ścieżką kulturową, zaś Dzielnica Czterech Wyznań została wpisana do rejestru zabytków i uznana za pomnik historii.

Otrzęsiny klas czwartych

Najlepszym sposobem na poznanie się z kolegami oraz nowymi wychowawcami jest wspólna wycieczka. Dlatego klasy 4a i 4b wybrały się do Chwalimierza na zajęcia pod tytułem: "Był sobie ziemniak". Uczniowie po raz pierwszy w życiu wzięli udział w wykopkach, uczyli się kisić ogórki i szatkować kapustę. Był też czas na rozwijanie artystycznych talentów. A na koniec gorące ziemniaczki prosto z ogniska...pychotka!
 
 

W starożytnym Rzymie

W piątek 27. września klasy piąte odwiedziły studentki z Instytutu Studiów Klasycznych, Śródziemnomorskich i Orientalnych, Anna, Zuzanna i Karolina wraz z panią dr Gabrielą Gajdą. Przez moment uczniowie mogli przenieść się do starożytnego Rzymu, poznać mowę mieszkańców wiecznego miasta oraz ich codzienne życie. Kilka zwrotów z łaciny na pewno wzbogaci ich słownictwo. Gratias ago tibi!

W Domu Archeologa

W środę 25. września uczniowie klasy 6C wzięli udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki. W Domu Archeologa przy ul. Sołtysowickiej wzięli udział w niezwykłej podróży do przeszłości. Przenieśli się do czasów średniowiecza, gdzie mogli sprawdzić swoje umiejętności praktyczne w ówczesnych zawodach: tkacza, garncarza, rolnika, trubadura i kuglarza, magistra z uniwersytetu i mincerza. Oprócz ciężkiej pracy, na 6C czekały także średniowieczne gry i zabawy oraz niezwykłe jadło. 

Sukces! Stypendia dla uczniów naszej szkoły.

Z przyjemnością informujemy, że czworo uczniów naszej szkoły otrzymało stypendia w ramach Wrocławskiego programu wspierania uzdolnionych - PROMOVERE TALENTA. Są to:

  • Daria Dziedzic
  • Sandra Łuczak
  • Maciej Chyla
  • Antoni Buraczewski

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy na uroczystą Galę wręczenia stypendiów w dniu 18 września 2019 roku o godzinie 12:00 w Zespole Szkół nr 14.

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logo  logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia