Lipiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

bip logo pomn1 grad

Bookcrossing

Caly Wroclaw Czyta FB

Plakat I7

Krasnal OŁBINIUSZ

Jak to się stało, że nie za lasami nie za górami,

ale właśnie w „sto siódemce” zamieszka krasnal ?

Na początku był pomysł, a później list do wielu instytucji...

Drodzy Państwo!

Każdy, kto wita ostatnimi czasy w naszym mieście dostrzega, że "Wrocław krasnalami stoi". Zachwyceni turyści uwieczniają swój pobyt we Wrocławiu, fotografując się u boku naszych małych przyjaciół. Wrocławskie krasnoludki opanowały miasto i stały się jego symbolem. Są nawet tacy, którzy uważają, że krasnoludki mają niewyobrażalną moc sprawczą i dzięki nim Wrocław odnosi sukcesy w Polsce i Europie. Niestety są również tacy, którzy uważają, że opowieści o krasnalach to wyssane z palca banialuki, że krasnoludków nigdy nie było, nie ma i nie będzie.

Na szczęście istnieje grupka młodych ludzi, która pragnie z całego serca przekonać niedowiarków i sprawić, by we Wrocławiu nie było ani jednego człowieka ignorującego byt i działania krasnoludków. To właśnie my - uczniowie Szkoły Podstawowej 107 im. Piotra Włostowica. Krasnale goszczą u nas na co dzień. Być może dlatego, że u nas czują się przednio i bezpiecznie. Nikt ich nie lekceważy, wielu interesuje się nimi, otacza ich opieką, a krasnale bardzo to lubią. O krasnoludkach dużo czytamy, uwieczniamy ich arcyciekawe osobowości na plakatach, poszukujemy krasnali - opiekunów naszych osiedli, spisujemy ich dzieje etc. Poświęcamy im dużo czasu, bo wiemy, że są naszymi przyjaciółmi i dobrymi duszkami naszej szkoły.

Drodzy Państwo, gorąco pragniemy, aby jeden z wrocławskich krasnali zamieszkał u nas na stałe. Nie pozwolimy, by stała mu się jakakolwiek krzywda, aby nawet przez krótką chwilę czuł się nieswojo. Chcielibyśmy, aby nasza dzielnica Ołbin - wzbogaciła galerię wrocławskich krasnali. Pamiętamy o przeszłości tego miejsca, o ogromnej roli w kształtowaniu historii Wrocławia, jaką odegrał patron naszej szkoły - Piotr Włostowic. Czujemy się bardzo związani z naszym najbliższym otoczeniem i staramy się dbać o nie codziennie. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu zaangażowaniu zasługujemy na zaszczyt, jakim jest obecność symbolu miasta  w naszej najbliższej okolicy.

Z poważaniem
Uczniowie Szkoły Podstawowej 107 im. Piotra Włostowica

I tak 2 czerwca 2008 r. zamieszkał w Szkole Podstawowej nr 107 krasnal OŁBINUSZ.
Dzięki zaangażowaniu pani Anny Romek i pozyskaniu przez nią sprzymierzeńca - Gazowni Wrocławskiej, możemy dziś cieszyć się obecnością krasnala wśród nas.
Figurkę Ołbiniusza wykonała Pani Beata Zwolańska-Hołod, która wraz z Panem Stanisławem Potocznym - Dyrektorem Wrocławskiej Gazowni, wręczała dzieciom nagrody za udział w konkursie plastycznym "Bezpiecznie z gazem".
Honorowymi matkami chrzestnymi krasnala, które dokonały odsłonięcia figurki, zostały Pani Anna Romek oraz Dominika Lemanowicz - zwyciężczyni konkursu na imię naszego nowego domownika.
Jak przystało na krasnoludka OŁBINIUSZA nie wyróżnia się on wzrostem, za to czerpie z najlepszych wzorów rycerskich. Wiadomo, że był uczestnikami wielu wydarzeń; od dawna pilnował, by czas nie zatarł śladów przeszłości w miejscu, gdzie stało kiedyś opactwo ufundowane przez Piotra Włostowica. O tym, że jest blisko związany z postacią patrona naszej szkoły świadczy herb Piotra Włostowica, który widnieje na jego piersi

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logo  logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia