Wrzesień 2024

W Krasiejowie

W sobotę kilkoro naszych uczniów pojechało na wycieczkę zorganizowaną przez Radę Osiedla " Ołbin". W nagrodę za całoroczne starania udali się do Krasiejowa do  Jura Parku i Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. '' Była to  bardzo ciekawa przygoda.  Na początku poszliśmy do oceanarium, w którym była straszna animacja atakującego nas rekina, potem pojechaliśmy tunelem czasu, który pokazał nam jak powstała ziemia.
Widzieliśmy repliki wielu dinozaurów np. Dimetronów, Godzizaurów, Lilienszternów i wiele innych. O wszystkich dinozaurach ciekawie opowiadała nam przewodniczka Sandra. Przed wyjściem zakupiliśmy pamiątki, następnie poszliśmy do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. Na wejściu musieliśmy założyć specjalne kaski, które miały wbudowane głośniki, w których historię człowieka opowiadał nam robot Robert, a zaczynał słowami ,,Witaj homosapiens.... " Potem weszliśmy do ,,promu" i teleportowaliśmy się do czasów kiedy ludzie byli jeszcze małpami. Następnie weszliśmy do dużego pomieszczenia, gdzie były zabytki broni i naczyń używanych w tamtych czasach przez człowieka. Wycieczka była bardzo ciekawa. Cały dzień był bardzo udany." - tak wspomina swoją przygodę z dinozaurami Weronika - jedna z uczestniczek wycieczki.