Lipiec 2024

Uroczystość pasowania na ucznia 1 klasy

26 października 2016r. odbyło się w naszej szkole Pasowanie na Ucznia w obecności dyrekcji, nauczycieli oraz rodziców i dziadków pierwszoklasistów, którzy licznie przybyli na święto swoich pociech. Bohaterami dnia były dzieci z klasy I a. W tym roku uroczystość miała wyjątkowy charakter. Rozpoczął ją piękną grą na instrumentach kwartet smyczkowy uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i  II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu.

Następnie pierwszoklasiści odważnie zaprezentowali swój program artystyczny składający się z wierszy i piosenek. W dalszej części uroczystości złożyli ślubowanie, obiecując godne reprezentowanie naszej szkoły. Bardzo ważny dla uczniów był moment Pasowania przez dyrektora szkoły Pana Dariusza Cichego. Dzieciom wręczono pamiątkowe dyplomy i bogate prezenty zakupione przez rodziców. Po części oficjalnej były dla uczniów atrakcyjne zabawy ruchowe przy muzyce przygotowane przez zaproszonych wolontariuszy z I Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu. Mali bohaterowie mieli też okazję uczestniczyć w sesji zdjęciowej. Miłym akcentem wieczoru był słodki poczęstunek dla gości i uczniów zorganizowany przez rodziców. Uroczystość bardzo podobała się dzieciom i dorosłym, pozostawiła niezapomniane wrażenia.

Zdjęcia z uroczystości zostaną zamieszczone na stronie szkoły.