Lipiec 2024

Europejski Dzień Języków Obcych
Niedawno obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji przez cały tydzień nauczyciele wraz uczniami promowali  konieczność nauki i znajomości języków obcych.Na lekcjach angielskiego uczniowie wykonywali plakaty z najpopularniejszymi wyrażeniami  w różnych językach (pozdrowienia, podziękowania, itp.) rozpoznawali i nazywali języki obce, uczyli się słówek, piosenek i wierszyków w różnych językach. Odbyły się również 2 konkursy językowe: Konkurs Rozpoznawania Języków ze słuchu i w tekstach pisanych, w którym 3 pierwsze miejsca zajęli reprezentanci kl.6 c,a,b.
W konkursie "Jakie to języki?" najlepszych odpowiedzi udzielili uczniowie kl. 4a. Odbyła się też już po raz drugi  impreza świetlicowa "Wieża Babel", podczas której wszystkie grupy świetlicy popisywały się swoimi zdolnościami językowymi, prezentując piosenki i wiersze w różnych językach. Na tym integracyjnym spotkaniu gościł również wolontariusz z Palestyny, który prezentował wszystkim  swój ojczysty język arabski.  Na poszczególnych przedmiotach uczniowie mieli okazję poznać wyrażenia i zwroty w jęz. angielskim, włoskim, rosyjskim, niemieckim, francuskim, ukraińskim, a także łacińskim, greckim i hebrajskim. Szkoła udekorowana była plakatami i hasłami różnych językach. Mieliśmy w szkole  językową wieżę Babel, a wszystko w myśl hasła "Uczmy się języków obcych i poznawajmy obce kraje i kultury".