Wieża Babel

8.10. w naszej szkole odbyło się spotkanie wszystkich grup świetlicowych „Wieża Babel" z okazji obchodzonego niedawno Dnia Języków Obcych. W czasie spotkania nasi uczniowie i nauczyciele popisywali się znajomością piosenek, wierszyków i słówek w różnych językach obcych. Miłosz Marczyński z kl.4 c przedstawił słowa powitania w różnych językach, a zadaniem zebranych uczniów było odgadnięcie, co to za języki.

Ola Synowiec z kl.4 c liczyła do 20 w języku włoskim. Kinga Lepszy z kl.4 c zaśpiewała piosenkę w języku hiszpańskim, do której zatańczyły Natalia Tomczyk i Ola Synowiec. Dziewczynki zebrały zasłużone brawa! Z aplauzem zebranych spotkał się również występ Piotrka Wieczorka z kl.4 b, który pięknym głosem wykonał piosenkę w języku angielskim. Pani I. Polańska uczyła wszystkich zebranych słówek w jednym z języków afrykańskich zaś dzieci z jej grupy wykonały trzy afrykańskie tańce. Grupa p. K. Pełki zaśpiewała piosenkę „Panie Janie" w języku francuskim, do której dołączyła p. Joanna Serwin, śpiewając ze wszystkimi kilka zwrotek tej znanej piosenki w różnych językach europejskich, następnie nauczyła dzieci popularnego wierszyka w języku rosyjskim. Uczniowie i nauczyciele dobrze bawili się podczas spotkania, a wszyscy na pewno zrozumieli, że warto znać języki obce.