Spotkanie z radcą prawnym.

Dzieci z oddziału przedszkolnego miały niecodzienne spotkanie z radcą prawnym. Mama Przemka, która wykonuje ten zawód, spotkała się z dziećmi, aby wyjaśnić im, czym jest prawo, kogo ono dotyczy i jakie konsekwencje mogą wyniknąć z jego nieprzestrzegania oraz z realizowania niemądrych pomysłów, które beztrosko potrafią przyjść czasem do głowy.

Przybliżyła im także rodzaj prac na rzecz wymiaru sprawiedliwości wykonywanych przez sędzię, adwokatkę, aplikantkę, mediatorkę i policjantów. Dzieci dowiedziały się, że niemądre pomysły mogą mieć nieprzyjemne skutki nie tylko dla nich, ale i innych osób, w tym rodziców, na ramionach których spoczywa odpowiedzialność za nie i postronnych osób, które akurat pojawiły się w pobliżu. Np. w czasie rowerowej przejażdżki, w którą zaplątał się niemądry pomysł puszczenia kierownicy. Dzięki temu spotkaniu dzieci będą mądrzejsze, bardziej przewidujące i empatyczne, kiedy na horyzoncie pojawi się niemądry pomysł. Trzymamy kciuki za dobre wybory! Bardzo, bardzo dziękujemy i czekamy na kolejne spotkanie!