Światowy Dzień Misia.

Światowy Dzień Misia w grupie przedszkolnej obchodzony był bardzo radośnie. Domowe misie, najróżniejszych wielkości i rodzaju wykonania oraz ich serdeczni przyjaciele zostali w tym dniu przyniesieni do oddziału przez dzieci. Niektóre misie nawet się odzywały, śpiewały lub powtarzały wypowiadane do nich słowa.

Na początek jednak dzieci dowiedziały się, jak wygląda prawdziwe życie niedźwiedzi i że jest ich kilka gatunków. Obejrzały zdjęcia niedźwiedzi: polarnego, brunatnego, czarnego – baribala, himalajskiego, malajskiego, wargacza i okularowego. Odkryły, że miś koala czy panda w ogóle nie są misiami choć wyglądają jak niedźwiedzie... Pluszaki jednak okazały się bardziej przyjazne, bezpieczniejsze i milsze w dotyku niż żywe niedźwiadki. Odbyły się zatem prezentacja misiów, wystawa, gimnastyka i tańce z misiami, sesja fotograficzna z misiami, misiowe zabawy, misiowe kino, słodkie Puchatkowe co nieco oraz wykonanie portretów misiów - polarnego i słodkiego z materiałów ekologicznych. W tym świątecznym dniu przytulaniu misiów nie było końca, ale temu nikt się nie dziwił, bo każdy wie, że z takim przyjacielem wszystkiemu można stawić czoła, jest raźniej.