Wycieczka do kościoła św. Michała.

Dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na wycieczkę do kościoła św. Michała, znajdującego się w parku im. Edyty Stein we Wrocławiu. Poznawały ten obiekt jako zabytek, budowlę gotycką i miejsce kultu religijnego. Budynek kościoła robi wrażenie już z zewnątrz, ale piękny jest i ciekawy także w środku.

Dzieci mogły obejrzeć m.in. ołtarz, ambonę, konfesjonały, stacje drogi krzyżowej, obrazy, rzeźby, filary, nawy, sklepienie gotyckie, witraże, organy, podgrzewane ławki dla dzieci, zbiornik do poboru wody święconej czy żygulce i szopkę bożonarodzeniową. Dużą atrakcją okazała się figurka anioła, która w szopce dziękowała za drobne datki, ale też widok na kościół z wysokiej ambony niósł nie lada wrażenia.  To był czas na spojrzenie na kościół św. Michała innym, niecodziennym okiem i zostanie on w pamięci dzieci na długo. Budynek ten okazał się ważnym, ciekawym i potrzebnym miejscem, w którym trzeba się odpowiednio zachowywać i o który trzeba dbać, by służył ludziom jak najdłużej.