The World Games Wrocław 2017.

Dzieci, zwłaszcza chłopcy, interesują się sportem i wybierają sobie dyscypliny, w których mogą się sprawdzić lub zostać kibicami. Wiadomość, że w naszym mieście odbędą się Igrzyska Sportów Nieolimpijskich przyjęły z radością i zaciekawieniem. Dowiedziały się zatem szybko, jaka jest historia tego wydarzenia, które dyscypliny sportowe będą na nim prezentowane, jacy sportowcy i dlaczego wezmą udział w tych zawodach.

Dowiedziały się także, w jaki sposób nasze miasto przygotowuje się na przyjęcie tak dużej imprezy i rzeszy sportowców z całego świata. Ponadto okazało się, że nasza szkoła bierze udział w przekazywaniu flagi tych igrzysk i oryginalna flaga The World Games Wrocław 2017 będzie gościć w naszych progach przez pewien czas. W szkole zapanowała świąteczna atmosfera. Dzieci z różnych klas przygotowały szereg prac związanych z tym świętem, m. in. projekty medali, maskotek, logo poszczególnych dyscyplin sportowych, jadłospisy, propozycje odpowiedniej dla zawodników diety, gazetki informacyjne o igrzyskach i mniej znanych dyscyplinach sportowych, międzynarodową oprawę, scenografię i występy dla uświetnienia uroczystości przekazania flagi. Nasze dzieci uczestniczyły w tych przygotowaniach stosownie do swojego wieku. Największą radość sprawiła im jednak możliwość zabawy – spotkania z elementami wybranych dyscyplin nieolimpijskich i prawdziwymi maskotkami The World Games Wrocław 2017. Część dzieci już planuje zobaczyć wybrane zmagania na własne oczy wraz z ceremonią otwarcia i zamknięcia igrzysk.