Wrzesień 2024

Wyjście do Ogrodu Botanicznego.

Wiosna w pełni. Dzieci z oddziału przedszkolnego udały się do Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu – miejsca nauki, wspaniałych zbiorów botanicznych i rekreacji. Obejrzały m.in. wystawę pt. "Panorama natury", rośliny wodne i akwariowe, roślinnych mieszkańców palmiarni, upraw gruntowych i nasadzeń skalnych, rośliny zielne wykorzystywane w kosmetyce, pnącza oraz wiele drzew i krzewów pochodzących także z Ameryki Północnej, Kaukazu i wschodniej Azji. Wędrowały przez kolejne pomieszczenia, ścieżki i mostki pod gołym niebem, odpoczywały przy fontannach i zbiornikach wodnych, bawiły się na rekreacyjnym placu, podziwiały pomniki i malowane przez ogrodowych gości w plenerze akwarele. Poznawały nowe dla siebie rośliny i rozpoznawały już te im znane. Wszystko było ciekawe, wszystkiego chciało się dotknąć, zachować w pamięci. Było pięknie, kwitnąco, kolorowo, różnorodnie... Trudno było wyjść z tak bajecznego miejsca. Dzieci dobrze zapamiętały ten ogród i chcą teraz go odwiedzać – niejeden raz, bo tyle w nim atrakcji.