Wielkanoc tuż, tuż...

Już niedługo Wielkanoc. Dzieci z oddziału przedszkolnego poznają tę tradycję i sposób obchodzenia tego święta na świecie. Razem z koleżankami i kolegami z kl. I-III wykonały także, w różnej postaci prace przedstawiające pisanki wielkanocne. Część z tych prac dzieci zgłosiły do konkursu plastycznego pt. „Pisanka wielkanocna”, zorganizowanego dla dzieci z kl. 0-III naszej szkoły. Prace trafiły na przepiękną wystawę, a jury dokonało wyboru. Oto rezultaty konkursu:

1/. w kategorii kl.0:

I miejsce: Rafał;

II m-ce (3 odrębne prace): Hania, Kuba, Michał K.;

III m-ce (2 odrębne prace): Wiktoria N., Kacper;

Podziękowanie z udział w konkursie: Oskar G., Hania, Maciek P., Wiktoria W. i Ala Z.

2/. w kategorii kl. I-III:

I miejsce (2 odrębne prace): Nadia W (kl. 2a), Oliwia Sz. (kl. 2a);

II m-ce (2 odrębne prace): Weronika B (kl. 2c), Przemek M. (kl.1a);

III m-ce (2 odrębne prace): Ola Sz. (kl.2b), Wiktoria M. (kl.2b);

Wyróżnienie: Wiktoria Ł. (kl.2a) i Maja Z. (kl.2b).

Serdecznie dziękujemy z udział w konkursie. Wyrazy uznania! Nagrody i dyplomy oraz podziękowania laureaci otrzymają na najbliższej III już Małej Gali Konkursowej.

Dzieci wzięły udział także w spotkaniu wielkanocnym pt. " Jajeczko", podczas którego wycinały zajączki, robiły pisanki z prawdziwych jajek, stukały się nimi i dzieliły jajeczkiem. Uczestniczyły również w zajęciach – akcji proekologicznej "Szczęśliwe kury – szczęśliwe jajka", ucząc się o konieczności troszczenia się o zwierzęta i dokonywaniu dobrych wyborów. Wszystkim życzymy radosnych i spokojnych świąt wielkanocnych!