Wycieczka do kina.

Dobre kino i wycieczki zawsze przyciągają uwagę dzieci.W tym roku dzieci z oddziału przedszkolnego pojechały, poznając przy tym nową część miasta, do kina Nowe Horyzonty na film pt. "Munio. Strażnik księżyca". Przepiękny film opowiadał o odwadze, wierze we własne siły, odpowiedzialności za swoje zachowanie i obowiązki, o przyjaźni, pokonywaniu słabych stron i przeszkód, szacunku i współpracy.

Film pięknie się komponował z odwiedzonym przez dzieci pomnikiem zwanym "Kryształową planetą". To wrocławska rzeźba stojąca nieopodal kina, w dzielnicy Czterech Świątyń. Ma kształt kobiety ubranej w sukienkę w postaci kuli ziemskiej i symbolizuje jedność współczesnego świata. Okazuje się bowiem, że wszyscy jesteśmy ze sobą powiązani, tworzymy jeden organizm. Dlatego warto się szanować i współpracować ze sobą na wspólną rzecz. Dzieciom bardzo podobał się film, pomnik i idea jedności, ale też sam budynek kina i jego wspaniała ściana rysunków dla widzów. Zostawiły na niej nie jeden swój ślad. I chcą tu wracać.