Wycieczka do ogrodu botanicznego.

Wycieczka do wrocławskiego Ogrodu Botanicznego to wycieczka do bajkowego świata przyrody. Dzieci z grupy przedszkolnej udały się na nią z wielką radością i ciekawością. Poznały to miejsce jako teren przyrodniczy, ekologiczny, turystyczny, naukowy i rekreacyjny. Zwiedziły “Panoramę Natury”, szklarnie z roślinami wodnymi, rosnącymi bez ziemi i z kaktusami.

Zajrzały do akwariów. Wędrowały wśród roślin cebulowych, rododendronów, piwonii, pnączy, roślin naskalnych i egzotycznych i wielu innych. Odnalazły szereg rzeźb i pomników oraz maski niezwykłych postaci. Rozpoznawały drzewa i ich specjalnie powiększone owoce. Wypatrywały karpi w stawie stojąc na malowniczym mostku. Odpoczywały przy fontannie i w kąciku zabaw dla dzieci. Gdyby to było możliwe zostałyby tam na dobre. Dzieci z rozrzewnieniem wróciły do szkoły z postanowieniem częstego powrotu do tego miejsca. Bo taki ogród to prawdziwy skarb. Teraz wiedzą o tym nie tylko śpiewające w nim pięknie ptaki, ale i nasze dzieci. Nawet pogoda nam dopisała.