Piknik majowy.

Nadszedł sobotni dzień szkolnego pikniku majowego. Na wszystkich przybyłych czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci przedszkolne wraz ze swoimi bliskimi także wzięły w nim udział. Na początek upieczone przez nasze mamy ciasta zdobyły uznanie jury w konkursie na najsmaczniejsze ciasto.

Ciasto pani Marioli zajęło nawet I miejsce, co oznaczało dla naszych dzieci wygraną w postaci wyjścia na lody z Panem Dyrektorem w czasie wycieczki do przystani przy bulwarze im. Piotra Włostowica. Kiedy dorośli zaglądali do piknikowej kawiarenki i smakowali ciasto z kawą lub herbatą, dzieci oglądały pokazy taneczne i sportowe, wykonywały prace z tektury, malowały postacie z bajek, bawiły się w dmuchanym zamku, malowały twarze. Bardzo spodobała się im także loteria fantowa. Zaglądały wszędzie, gdzie tylko coś dla nich przygotowano. Wszyscy interesowali się ponadto planami nowych placów zabaw i rekreacji dla dzieci i dorosłych, które zostały zgłoszone przez naszą szkołę do jesiennego głosowania w ramach budżetu obywatelskiego. Było rodzinnie, wesoło, ciekawie. Dzień pełen piknikowych wrażeń oraz późniejsza wyprawa do przystani zostały w naszych sercach.